вторник, 28 июня 2011 г.

Ten okrutny zapalenie pęcherza

Jak często matki mówią swoim córkom początku niemądre dorosłych "Ubierz się ciepło, a następnie przeziębić!" Kto nie zna tych słów? I przymrozki dziewcząt posłuszny nosić ciepłe rajstopy i grube dzianiny rajstopy, ale na letnie dni nie ma odwagi usiąść na zimnej ziemi i skał. Niegrzeczny siebie przeklinając brzydkie rodziców, którzy nie rozumieją piękna: "! Jak można te niesamowite ciepłe spodnie, to okropne No cóż, kto by mnie kochał, tak!" I idą od września do marca w cienkiej nylon, uderzając wyobraźnię płci przeciwnej nogi wdzięku. I dopiero wtedy sobie sprawę, że mądry doświadczenie życia moja matka miała rację! Zastuzhatsya nas, panie, jest przeciwwskazane. Już bardzo wysokiego ryzyka, nie jest jasne, gdzie problemy są nie tylko kobiet, ale z niejasnych chorobę zwaną "zapalenie pęcherza moczowego".

   Niestety, wiele kobiet są znane z objawami zapalenia pęcherza moczowego: ból pieczenie i kłucie podczas oddawania moczu, częste parcie na mocz z niewielką ilością moczu, ból powyżej miejsc intymnych.

Co to jest zapalenie pęcherza moczowego? Jak w przypadku wszystkich terminów medycznych, koniec-itis oznacza stan zapalny. Zapalenie pęcherza - jest zapalenie pęcherza moczowego. Jednym z najczęstszych chorób zapalnych dróg moczowych, co jest poważnym problemem medycznym. Najczęściej kobiety cierpią na zapalenie pęcherza. Wynika to nasze cechy anatomiczne: cewki moczowej u kobiet jest krótki i szeroki, więc zakażenie na nim do pęcherza łatwiej niż mężczyźni. O 20-25% kobiet cierpi na zapalenie pęcherza moczowego w takiej czy innej formie, a 10% cierpi na chroniczne zapalenie pęcherza. Co więcej, te liczby rosną co roku.

    Przyczyny Zapalenie pęcherza moczowego

   Głównym czynnikiem powodującym zapalenie pęcherza - Escherichia coli (80%). Również powodować zapalenie pęcherza może być chlamydia, Ureaplasma, grzybów candida. Zakażenie chlamydiami u kobiet występuje w 33-42% przypadków.

Należy pamiętać, że nawet jeśli środek był w pęcherzu, nie koniecznie choroby. Obronne organizmu robią wszystko, aby temu zapobiec. W celu rozwoju ostrego zapalenia pęcherza moczowego niezbędne działania czynników prowokujących: hipotermia, chirurgia, stosunku płciowego.

W tym samym niekorzystne czynniki predysponujące do zapalenia pęcherza moczowego są:

   słabe krążenie w ścianę pęcherza moczowego i miednicy małej.
Na przykład:
- Długotrwały pozycji siedzącej (siedząc przy komputerze 4 do 6 godzin bez wstawania);
- Z zaparcia częste i długotrwałe;
- Noszenie ciasnych ubrań, rajstopy, bieliznę na długi czas;
   naruszenie funkcji ewakuacji pęcherza moczowego,
   obniżona odporność na infekcje (niedobór witamin, zmęczenie),
   niekorzystny wpływ na ściany pęcherza moczowego chemikaliów i trucizn wydalane z moczem. Na przykład: jeśli jesz bardzo pikantne jedzenie, dużo przypraw, takich jak smażone żywności;
   radioterapii;
   Dziś wiadomo, że istnieje związek między rozwojem poziomu zapalenie pęcherza i hormonalne. Z powodu menopauzy i chorób z zaburzeniami metabolicznymi, zwłaszcza u pacjentów z cukrzycą ryzyko zapalenia pęcherza moczowego zwiększa się.

    Przejawy zapalenie pęcherza

   Dla ostrej zapalenia pęcherza moczowego, którą charakteryzuje częste bolesne oddawanie moczu, ból pęcherza i krocza, możliwe odprowadzanie krwi pod koniec oddawania moczu. Co bardziej wyraźny proces zapalny, parcie na mocz częściej i więcej bólu. W ciężkich postaciach ostrego zapalenia pęcherza pacjentów muszą oddawać mocz co 15-20 dni minut i nocy. W moczu pacjentów z ostrym zapalenie pęcherza może być mętna, ze względu na dużą liczbę bakterii w nim, białych krwinek, komórek nabłonka i erytrocytów. Wiadomo, że ostre zapalenie pęcherza moczowego jest rzadko towarzyszy gorączka, ale w ciężkich przypadkach, temperatura ciała wzrasta, nudności i wymioty.

     Jeśli masz zapalenie pęcherza

   We wszystkich przypadkach, częste i bolesne oddawanie moczu, ból w intymnych lub brzucha w prawo lub w lewo do lekarza, urolog.

Lekarze zdiagnozowali na podstawie skarg obywateli, analiza moczu i krwi. Prowadzenie cystoskopia z ostrym zapalenie pęcherza moczowego jest przeciwwskazane, ponieważ ostre procesu, te manipulacje są bolesne i może prowadzić do progresji choroby. W przewlekłym zapaleniu pęcherza moczowego, badanie jest przeprowadzane. Pęcherz jest wypełniony specjalnym płynem, i wprowadził on cystoskop - w specjalne optyczne urządzenie, które pozwala na zbadanie stanu pęcherza od wewnątrz.

Jeśli diagnoza "zapalenie pęcherza" potwierdza, zwykle lekarza wyznaczyć środki antybakteryjne skuteczne wobec patogenów, które powinny mieć co najmniej 7-10 dni.

Główne obszary leczenia zapalenia pęcherza moczowego obejmują: terapię antybiotykową, ogólnego i miejscowego leczenia przeciwzapalnego, wyeliminowanie naruszeń hydrodynamiki moczu z dolnych dróg moczowych, korekty higienicznych i seksualnego czynników, immunostymulacji. Pacjentów wykazano łóżku, pić dużo władzy i wykluczenia smażone, pikantne, żywności pikantny i marynowane.

Pamiętaj! Najbardziej dokładne i kompletne informacje na temat choroby dostaniesz od lekarza, i nikt więcej. Nie ja, przewlekłe leczenie zapalenia pęcherza moczowego jest trudniejsze niż ostre! Po otrzymaniu nominacji i zaleceń lekarza i ściśle się ich!

    Tradycyjne leki na zapalenie pęcherza

   W tej choroby dobry efekt terapeutyczny jest podane jedzenie roślin. Tak więc długo i szeroko stosowane żurawiny (w formie napój owocowy), który ma działanie przeciwbakteryjne i zwiększa aktywność antybiotyków i leków stosowanych w leczeniu sulfonamidy.

Opłaty warzyw pomaga pozbyć się zapalenie pęcherza moczowego:

    Liści brzozy, liści mącznicy lekarskiej, jedwab kukurydzy, korzeń lukrecji, korzeń trawy pszenicznej (20 g każdego składnika) mieszania. Pełna łyżkę mieszanki nalegać w 1 łyżka. zimnej wody przez co najmniej 6 godzin, następnie gotować 15 minut. Drink dziennie w dawkach podzielonych.

    Korzeń prawoślazu i lecznicze, liści mącznicy lekarskiej, trawa veronica, liści szałwii (20 g), ziele skrzypu (40 g) wymieszać, brew i brać w pierwszym przepisie.

    Gryzhnika trawy, owoce pietruszki (20 g), liście mącznicy lekarskiej (60 g) zmieszane. Sposób przygotowania - jak w pierwszym przepisie. Take 1-2 łyżki. dziennie. Ma wpływ na zasadowy moczu.

    Owoce pietruszki, trawa glistnika (10 g), liści mącznicy lekarskiej, trawa gryzhnika (40 g) miesza się, a następnie - jak w pierwszym przepisie. Ma wpływ na zasadowy moczu.

    Lukrecja (korzeń) - 10 g, trawy pszenicy (kłącze) - 10 g, kukurydza (stygmaty) - 10 g, brzoza (liście) - 10g, mącznicy lekarskiej (liść) - 10 g. Jedną łyżkę mieszanki nalegać 6:00, Zatoki kubek zimnej wody, następnie gotować na małym ogniu przez 15 minut i sączy. Rosół pić w ciągu dnia w kilku etapach.

   Korzeń lubczyka 10 g narkotyku, 10 g owoców pietruszki, 25 g liści brzozy, 25 g jagód jałowca. Jedną łyżkę mieszanki, wlać szklankę zimnej wody, napar 6 godzin, 15 minut do wrzenia i przecedzić. Pić dawka dziennie przez dobę w dawkach podzielonych w przypadku chorób pęcherza moczowego.

   60 g korzenia szparagi zalać 1 l wrzącej wody, ogrzewa się na łaźni parowej na 15 minut, schłodzić 45 minut, filtr. Take 1 łyżka stołowa 3 razy dziennie. Można również użyć ten przepis: 3 łyżki młodych pędów szparagów wlać 1 szklankę przegotowanej wody przez 2 godziny i sączy. Take 1-2 łyżki 3 razy dziennie przez 3 do 4 tygodni.

   Oraz pomoc w buliony zapalenie pęcherza liście pokrzywy i jagody ..

    13 zasad, które pomogą Ci uniknąć zapalenia pęcherza moczowego:

1. Przestrzegać zasad higieny osobistej i zdrowia seksualnego: podczas miesiączki zwykle zmiany tampony i podkładki. Prawidłowo wytrzeć po wypróżnienia - od przodu do tyłu dla kobiet. Nie można jechać prosto od seksu analnego do pochwy;
2. Kobieta powinna oddawać mocz co najmniej 5 razy dziennie, jak zakażenie łatwo wpada do pęcherza, jeśli przerwa między oddawaniem moczu jest bardzo długa. Spróbuj oddawania moczu po stosunku płciowym;
3. nie nosić zbyt obcisłe bielizny;
4. Ubierz się ciepło i uniknąć hipotermii, zwłaszcza w miednicy;
5. Uważaj na basen w zanieczyszczonych stawach;
6. czas leczenia ubytków zębów;
7. pamiętać, że migracja urologicznych, ginekologicznych i chorób przenoszonych drogą płciową
(Zapalenie cewki moczowej, rzeżączka, adnexitis, macicy i inne), zwłaszcza jeśli nie są leczone lub dolechilis niezależnie, jak również przewlekłe ognisk infekcji w organizmie może powodować zapalenie pęcherza moczowego;
8. Jeśli masz siedzący tryb pracy zostaje przerwany co półtorej godziny i pięć minut, po prostu poczekaj lub pieszo;
9. Jedz regularnie, w pełni;
10. Jeśli cierpisz na zaparcia, jedz więcej warzyw, owoców i grube włókniste żywności, brać środki przeczyszczające, itp. Jeśli zjadłeś coś bardzo pikantne, smażone lub marynowane dużo, zmyć ten pokarm z dużą ilością wody;
11. przyjmowanie witamin;
12. piją mniej alkoholu;
13. nie doprowadzić się do wyczerpania nerwowego i fizycznego.

   Wsłuchaj się w siebie i swoje zdrowie!

Комментариев нет:

Отправить комментарий